Smart TV Daewoo 55DM56QV 55" 4K Ultra HD QLED
Sold out
Availability:
Out of stock
Free returns on all eligible orders
You have 14 days to request a return. All sale items are final sale.
If you are looking for new market trending items, we present the Smart TV Daewoo 55DM56QV 55" 4K Ultra HD QLED!
  • Energy classification: D
  • Screen: 55"
  • Resolution (px): 3840 x 2160 px
  • Colour: Black
  • Characteristics:
    • Remote control
    • Child block
    • Noise reduction
    • Smart TV
    • Streaming content
    • 4K
    • Updatable firmware
    • HDR
    • WiFi
    • Wall mounting
    • Full HD
    • Switch off timer
    • Channel auto search
    • Built-in speakers
    • Flat screen
  • Connections:
    • HDMI
    • Jack 3.5 mm
    • Ethernet LAN
    • S/PDIF
    • RF x 1
    • USB-A
    • Wi-Fi Direct
    • Miracast
  • Aspect ratio: 16:9
  • Connectivity:
    • Wi-Fi
    • Common interface
  • Format: 16:9
  • Tuner:
    • Digital
    • TDT HD
  • Assembly:
    • Wall mounting
    • VESA
  • Smart TV: Yes
  • VESA: 40 x 40 cm
  • Resolution: 4K Ultra HD
  • Formats:
    • Dolby Audio
    • JPG
  • Frequency: 60 Hz
  • Technology: QLED
  • Compatible:
    • VESA 400 x 400 mm
    • VESA 400 x 200 mm
    • VESA 200 x 200 mm